2020 AFRİKA KURBAN ORGANİZASYONU

2020 AFRİKA KURBAN ORGANİZASYONU

KURBAN RAHMETTİR

YAZAR

 

Susuzluk kadar açlığın da etkili olduğu bir coğrafya AFRİKA. Çocukların açlıktan kıvranarak ölümlerini izleyen dünyaya karşı İbrahimce duruş sergilemek, İsmailce adanmak için Afrika kurban bağışlarınızı bölgeye ulaştırma gayesi taşıyoruz. Afrika’ya kurban bağışları denince akla ilk gelen paylaşmanın ve bir müslümanın kalbine dokunmanın önemi  ortaya çıkmaktadır.

Afrika’ya kurban bağışı sadece kurban değil adanmak ve adanışın ruhudur.

İbrahimce ve İsmailce ruhun devam etmesi için Afrika’ya yapacağınız kurban bağışlarınızı ihtiyacı en fazla olan bölgelere ulaştırmaya geyret ediyoruz.

Tek taraflı bayramlarımız değil çift taraflı bayramlarımız yaşanmalı . Tek bir annenin “Çocuğuma et yediremiyorum, yer ise hep ister, ben de ona her sene et bulamam” yakarışlarını dindirmek ve Allaha ibrahimce duruş sergilemek için bu yolculuğa bizimle birlikte Allaha adadığın kurbanın eşlik edebilir . Bu durumların yaşanmaması ve müslümanların kalplerini rahatlamak için ihtiyacı olan ülke Afirka’ya sen de kurabınını tasadduk et .

Bir ayet var ki yürekleri  derinden etkileyen “Şüphesiz ki sadaka veren erkeklerle sadaka veren kadınlar ve Allah’a güzel bir borç verenler var ya, (verdikleri) onlara kat kat ödenir. Ayrıca onlara çok değerli bir mükafat da vardır.” (Hadîd Suresi 18) Bu ayeti kendimize düstur edinip çıktığımız  yolda en hayırlı olandan gelen  en hayırlı olana ısmarlayıp ahiretimizi en güzel şekilde değerlendirmek tek gayemizdir .

Verilen bu Afrika kurban bağışlarınızı sizlere kesim anından itibaren adınız ile birlikte değerli hocalarımızın eşliğinde fotoğraf video vs. tüm görsel dökümanlar kullanılarak sizlere sunulacaktır .

Gayret bizden Takdir Allahtan…

Adanmak için sen de hemen harekete geç!