Hafızlık Bursu

Hafızlık Bursu

Hafızlık Kursu

Kuranı kerim sadece ramazan ayların da hafızların okuyup bizim de dinlediğimiz sonrasın da kapatıp seneye ramazana gelindiğin de açılacak bir kitap değildir . Kuran ruhu ve şuuru her gün gecenin ve gündüzün her tarafın da devam edecek olan ve kıyamete kadar koruması bizzat Allah tarafından olan bir Kitaptır .

Hafızlık için üzülme vakti değil harekete geçme vaktidir . Belki sizler hafız olamamış olabilirsin ama sizler bir başkasının hafız olmasına vesile olabilirsiniz. Hayra vesile olan hayrı yapmış gibidir hadisi şerifiyle bu müjdeye nail olabilirsiniz. Kuranın  hıfz edilmesi hakkında o kadar müjdeli hadisi şerifler var ki bizler bunları kendimize düstur ediniyoruz.  Kur’an öğrenen ve onu öğretenlerin en hayırlı kimseler olduklarını(8) açıklayan Allah’ın Elçisi (asm),  Kur’an’ı ezberleyen ve onunla amel eden hafızlara da ayrı bir değer vermiş ve onların Allah’ın ehli ve seçkin kulları(9) ve meleklerle beraber olduklarını,(10) cennete gireceklerini ve ayrıca aile fertlerinden cehenneme girmeyi hak etmiş on kişiye şefaat edeceklerini(11) bildirmiştir. İşte bu yüzden şefaate nail olmak için Allah ve Rasulünün huzuruna en güzel şekilde çıkabilmek için senin de bir hafızın olsun . Hafızlık Bursu ile hafız edinebilir ve imkanı bulunmayan hafız kardeşlerine elini uzatabilirsin . Allahın kelamı olan Kuranı hıfz ederek artık yürüyen Kuran haline gelen bu kardeşlerin aylık Hafızlık Bursu ile ihityaçlarını karşılayabilrsin . Bunun başarman ve bu imkanı sağlaman içn de bizler sizlerin yanındayız . Bu konuda bağışlarınız için bizimle irtibata geçebilir senin de bir hafızın olabilir .

Hafızlık Bursu için ve bilgilendirilmesi için bizimle irtibat halinde olabilirsin . Senin kazanmanı isteyen kardeşlerin burada seni beklemektedir