• Atikali Mah. Silistre Sk. No:21 FATİH / İSTANBUL
  • 0212 621 82 92
  • darulfununvakfi@gmail.com
  • Hesap Numaralarımız
Darul-Fünun Vakfı

Uluslararası Osmanlı Medresesi

Uluslararası Osmanlı Medresesi

Uluslararası Osmanlı Medresesi

500 talebeye hizmet edecek ve eğitim dili tamamen arapça olacak merkezimizin talebeleri,

Dünyanın dört bir tarafından, hocaları ise Suriye ağırlıklı olmak üzere, İslam coğrafyasının seçkin âlimlerinden oluşturulacaktır, İnşaallah-ur Rahman.

Günümüzde İslam dünyası tarihinde hiç olmadığı kadar tefrika, ihtilaf ve kargaşalarla yoğrulmaktadır. Kuşkusuz ki bunun temelinde cehalet  yatmaktadır. Hâlbuki İslam; ilim, amel, ihlas, ittifak ve kardeşlik olgularına abideleştirircesine önem vermiştir.
Bizler dünya Müslümanları olarak tek bir ailenin fertleriyiz. Tek bir gövde de birleşen ulu çınarın dallarıyız. Bizleri birbirimize bağlayan sarsılmaz bağımız Kur’an ve Sünnet’tir. İşte bu köklü bağlarımızı diri tutan ise İlmî medeniyetimizdir.
Ehli sünnet  itikadı üzere, hakikat dünyamızı  aydınlatan belli başlı merkezler arasında Mısır, Suriye, Hindistan ve Pakistan medreseleri önde gelmektedir. Fakat bu kalelerden Suriye ve Mısır ciddi tehdit altındadır. 
Dahasını söyleyelim, malesef bugünün şartlarında ne Suriye ne de medreselerinden bahsedebiliriz.

Kaldı ki burası ilim serüveninin başını çekiyordu.
İşte tam bu noktada, bu makus talihi tersine çevirmeyi murad ettik ve kurumumuzun dört farklı alandaki hizmetlerine beşincisini ilave etmek düşüncesi ile arazi mülkiyeti vakfımıza ait olan ilgili alanda ilk adımımızı attık.
İstanbul Sancaktepe’de gayet merkezi alanda olan bu projemiz, iki eğitim binası ve bir camiden müteşekkil olup toplam 11.092 m² kapalı alana sahiptir.

Yardımlarınız ile yükseliyor. Bir m alan 1500 TL 'dir.

 

Bağış yap