• Atikali Mah. Silistre Sk. No:21 FATİH / İSTANBUL
  • 0212 621 82 92
  • darulfununvakfi@gmail.com
  • Hesap Numaralarımız
Darul-Fünun Vakfı

Bağış Kabul İşlemleri

Vakfımızın merkezine gelerek makbuz karşılığı bağışlarınızı elden teslim edebilir veya web sitemiz üzerinde “Online Bağış” butonunu kullanarak kredi kartınızdan 3D güvenlik sistemiyle bağışta bulunabilir yada vereceğiniz adresinizden makbuz karşılığında elden yardım yapabilirsiniz. Ayrıca vakfımızın hesaplarına Kuveyt Türk bankası ve PTT aracılığıyla havale ya da EFT de yapabilirsiniz. 

İstanbul içinde ikamet ediyorsanız kumbaralarınız dolduğunda buraya tıklayarak kumbara talep formu doldurarak alımını sağlayabilir veya boş kumbara talebinizi yapabilirsiniz. Vakıf görevlimiz dolan kumbarayı sizden almaya gelecek veya boş kumbara isterseniz getirecektir. İstanbul dışı için işlemlerde 0212 621 82 92  numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Dünyada her 10 kişiden biri suya erişemiyor. Kuraklık, yokluk, hızlı nüfus artışı ve kirlilik içilebilir temiz su kaynaklarını tehdit ediyor. Milyarlarca insanın sağlıklı suya sahip olamadığı dünyamızda kitlesel hastalıklar giderek artıyor. Temiz su kaynaklarının azalması için ciddi ve uygulanabilir önlemler alınmazsa insanların karşı karşıya olduğu tehlikeler daha da artacak. 

Daru'l-Funun Vakfı olarak dünya üzerinde su sıkıntısı problemi yaşayan milyonlarca insanın her türlü ihtiyacını giderebileceği temiz suya ulaşabilmesi için çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmaların başında ihtiyaç bölgelerinde su kuyusu veya özellikli su kuyusu açmak geliyor.

Web sitemizden "Kumbara İstiyorum" kısmından gerekli formu doldurarak size teslim edilir veya Vakıf  merkezimize gelerek elden teslim alabilirsiniz.

Tabii ki yapabilirsiniz. Burs havuzumuzda olduğu gibi su kuyusu için de küçük miktarlarda bağış yapabilirsiniz. Bu havuzda biriken miktar, bir su kuyusu açabilecek meblağa geldiğinde, ihtiyaç duyulan bir bölgede su kuyusu açılmaktadır.

Kabul ediyoruz. Bağışınızı bize iletirken açıklama kısmına “zekât” diye not düşmeniz yeterlidir.
Zekât şartıyla yapılmış bağışlar, Vakfımızın yaptığı faaliyetlerden sadece dînen zekât verilmeye müsait sahalardaki yardım faaliyetlerinde kullanılmaktadır.

Vakfımızın medreselerinde hafızlık yapan kardeşlerimizin burs ihtiyaçlarını sizlerin sponsorluğunuzla karşılamaktadır. Bir hafızın aylık ortalama burs ihtiyacı 250 TL’dir. Bağışçılarımız bir hafızın mezun olana dek tüm burs ihtiyacını karşılamak isterse 18 ay boyunca aylık 250 TL olarak bağışta bulunabilir ya da tek seferde toplam bedel olan 4.500 TL’yi açıklama kısmına burs yazarak vakfımıza iletebilirler.

Vakfımıızın medreselerinde İslami İlimler talebesi olan kardeşlerimizin burs ihtiyaçlarını sizlerin sponsorluğunuzla karşılanmaktadır. Bir Arapça talebenin aylık ortalama burs ihtiyacı 250 TL’dir. Bir Arapça talebesinin eğitim süresi 5 yıl'dır. Bu sürenin sonunda Arapça talebemize hoca icazeti verilmektedir.