• Atikali Mah. Silistre Sk. No:21 FATİH / İSTANBUL
  • 0212 621 82 92
  • darulfununvakfi@gmail.com
  • Hesap Numaralarımız
Darul-Fünun Vakfı

Eğitim Hizmetlerimiz

İslami İlimler

İslami İlimler

İnsanlığı Kurtarmak, Dareyn Saadetini Temin Etmek. Suffe’den Nizamiye Medreselerine, Sahnı Seman’dan Günümüze Ve Geleceğe Yön Veren Medreseyi Yeniden Inşa Etmek Zorundayız. Edebi,

İslam medeniyetini yeniden ihya için Medreseleri yeniden inşa etmeliyiz. Batılı bir tarihçi; “Osmanlı Devleti sosyolojik olarak ömrünü tüketmemiş, Osmanlı durdurulmuştur” diyor. İslam Medeniyetinin hedef ve gayesi; İnsan ve cemiyetin; huzur, saadet ve mutluluğunu temin etmektir. Batı medeniyeti ise insanı köle ve ülkeleri sömürge yapma peşinde batıl bir medeniyettir. İnsanlığı bunların elinden kurtarmak zorundayız. Batı Medeniyeti, akrep gibi özümsediği İslam Medeniyetinden ürettiği üstün teknoloji ile insanlığın ve dünyanın başının belası olmuştur. Canımızın bize emanet olduğundan başlayarak, tüm emanetlere ve dünyaya sahip çıkmak; küfrün; zulüm, işgal ve sömürüsüne son vermek zorundayız.

Ebu Hureyreler, Raziler, Harizmiler, Battaniler, Ebu’l Vefalar, Biruniler, Uluğ Beyler, Ali Kuşçular, Muhammed Cabirler, Ebu’l İzler, İbni Heysemler, Hezarfen Ahmet Çelebiler, İbni Batutalar, İdrisiler, Piri Reisler, Evliya Çelebiler, Katip Çelebiler, İbni Haldunlar, Fatihler, Yavuzlar, Mimar Sinanlar, Mimar Hayrettinler, Hattat Kazasker Mustafalar, Hattat Hamidler, Hattat İzzet Efendiler, Rahim Efendiler, Ali Haydar Efendiler, Mahir İzler, Celalettin Okten Hocalar,Mahmud Efendiler, Mehmet Zahidler, Sami Efendiler,Bediuzzamanlar, Necip Fazıller, Sezai Karakoçlar, Osman Öztürk Hocalar yetiştirmek zorundayız.

İngiliz İşgaline karşı Hindistan, daha sonra Amerikan emperyalizmine karşı Pakistan Medreseleriyle ayaktadır. Fransız emperyalizmine karşı Suriye, Fas, Mali ve Moritanya Müslümanları Medreseleriyle bugüne gelebildi. Türkiye; yaşadığı kültür emperyalizmine karşı Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Medreseleriyle direnebildi. Medreselerin yeniden inşa ve ihyası, mekteplerin medrese ile barışma vakti geldi. insanlığı, hakkı, hukuku, özgürlüğü, selam ve selameti bu şekilde ayağa kaldıracağız. İnşaallah.