• Atikali Mah. Silistre Sk. No:21 FATİH / İSTANBUL
  • 0212 621 82 92
  • darulfununvakfi@gmail.com
  • Hesap Numaralarımız
Darul-Fünun Vakfı

Tarihçemiz

Hizmet Tarihi

Vakfımız, İslmi Eğitim hizmetlerine 2005 yılında Fatih’te 70 m2 bir bodrum katında başladı. 3 yıl boyunca islami ilimleri burada devam ettikten sonra 2008 yılında kısa UİKAD ( Uluslar arası İlim Kültür ve Yardımlaşma Derneği )olan derneğimizin kuruluşunu gerçekleştirip hizmetlerine resmi bir hüviyet kazandırmıştır. 

2009 yılında Şuanda Vakıf merkezi olarak kullandığımız binamızı islami ilimler akedimisi olarak hizmete aldık.  Bu binamızda  1 yıl hazırlık sınıfı ( Kur’an-ı Kerim, Tecvid, Talim, İlmihal, Siyer, Hün-ü Hat ) okuduktan sonra 5 yıl Arapça ve İslami ilimler eğitim verilmektedir.

2010 yılında yönetim kurulumuz tarafında yapılan iştişare neticesinde derneğimizin ismini Daru’l-Fünun İlim ve Hizmet Derneği olmasına karar verilmiştir.

2012 yılında derneğimizin yapmış olduğu hizmetleri daha genişletmek üzere vakıf kurulma sürecine gidilmiş. 2014 yılında Daru’l-Funun Eğitim ve Dayanışma Vakfı  olarak hizmetlerimize kurumsal bir yapı kazandırdık. Vakfımız kurulduktan sonra İslami İlimler Eğitiminin yanında Hafızlık Eğitimini de faaliyete aldık.

2014 yılının sonların da Üniversite öğrencilerine yönelik Hasan Karasoy Öğrenci Yurdunu faaliyete aldık. Ayrıca Ülkimizin farklı noktalarında vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap verecek temsilciliklerimizi açtık. Bünyemizde 10 tane temsilciliğimiz vardır.

2017 yılında hizmetlerimizi genişleterek Eğitim hizmetlerimize ek olarak sosyal yardım faaliyeti kapsamında Yurtiçi ve Yurtdışı yardım çalışmalarına da başladık.